Történet

• Kiss László
  • Magyar Miklós
  • Kovács Tamás
  • Mészáros Bálint (Csavargó)

A soproni Erdészeti és Faipari Egyetem hallgatói 1994-ben alapították meg a Világjáró Klubot azzal a céllal, hogy minél több emberrel megismertessék, megkedveltessék a természetjárást, a szikla- és hegymászást. A különböző alapítványoktól akkor elnyert pénzen sikerült venniük néhány felszerelést, így még komolyabb túrákra nyílt lehetőség.
1994 őszén eljutottak a Magas-Tauernbe, ahol megmászták a Groß-Wiesbachhornt (3673 m) és a Hohtort (2365 m). 1995 őszén az ötz-völgyi Alpokba mentek, ahol felmásztak Wildspitze-re (3768 m), a Similaunra (3599 m) és a Kreuzspitzere (3455 m). 1995-ben volt téli sífutás is Erdélyben a Radnai-havasokban. 1996 nyarán páran a Francia-Svájci-Alpokban másztak fel a Mont Blanc-ra (4808 m) és a Matterhornra (4543 m). 1997 nyarán ketten a Kaukázusban megmászták Európa legmagasabb csúcsát, az Elbruszt (5642 m). Másztak jégfolyosót is, a Nakrataura, az Olasz-kuloárt.

A túrák, sikeres mászások sora azóta sokat bővült. Az elmúlt három évben új lendületet vett a klub élete, és az egyetemen kívüli tagok száma is megnőtt. A klub célja nem változott, minél több embernek szeretnénk lehetőséget biztosítani túrázásra, hegy-és sziklamászásra. Ezekre a túrákra nem csak profi hegymászók jöhetnek, hanem egyszerű "műkedvelők" is. Igyekszünk a lehetőségekhez képest minden hétvégére szervezni programot, illetve megadni minden segítséget azoknak, akik saját ötleteiket, vágyaikat szeretnék e klubon belül megvalósítani.

A túrákon kívül a klub tevékenységébe tartozik különböző előadások szervezése, melyeken világot járó emberek tartanak diavetítéseket kalandjaikról, tippeket adnak, hogyan lehet minél olcsóbban minél messzebb menni. Így láthattunk szebbnél szebb képeket a Bajkál-tóról, Mongóliáról, Kínáról, Amerikáról, Nepálról, Albániáról, Toscanaról, a Balti Államokról, a Vörös-tengerről, Indonéziáról, Új-Zélandról, Ausztráliáról, a Kaukázus csúcsairól... Ezek az előadások nyilvánosak, mindenkit szeretettel várunk, aki egy-másfél órát rászán arra, hogy a világ egy teljesen más tájára utazzon el képzeletben. Stangli sütéses, jó kis bulikat is szoktunk szervezni, melyeken az aktuális dolgokat vitatjuk meg.

Figyeld plakátjainkat, honlapunkat, ha érdekel a klub, akkor innen megtudhatod hol, mikor lesz legközelebb túra, előadás. Szeretettel várunk téged és ötleteidet is a Világjáró Klub Sopron-ban! Érdeklődj a tagoknál!!!