Világjáró Klub Sopron

2009. április 9. - Elsősegély-oktatás

A mai napon Dr. Zergi Nóra mentőorvos tartott nekünk elsősegély-oktatást. A kötetlen beszélgetés során nagyon sok hasznos tanácsot adott! Részletesen átbeszéltük a (nem csak) hegyekben bekövetkezhető balesetek, sérülések fajtáit, azok hatásait, ellátásukat. A kölönböző gyógyszerek, megoldások magashegységekben alkalmazható fajtáit.
Főbb témák voltak: fertőtlenítés, vérzések, ájulás, újraélesztés, törések, ficamok, izom-, szalagszakadás, fagyás, égés, magashegyi betegség, hipotermia, gyógyszerek
Ezen ismeretek újra és újra történő ismétlése nagyon fontos, éppen ezért nagyon örültünk, hogy részt vehettünk ezen az oktatáson. Külön köszönjük azt az elsősegély csomagot, melyet Nóra és Csavargó ajánlottak fel a klub számára!

Reméljük, hogy azok, akik ma nem tudtak eljönni legalább otthon átismétlik az elsősegély-nyújtási tananyagot, hogy mindíg felkészültek legyenek, ha társukat (társaikat) menteni kell!!!

Írta: Hódi Gábor